Zastosowanie kwasu glikolowego u kosmetyczki w Bydgoszczy

„Kwas glikolowy”, pod tą tajemniczą nazwą kryje się nic innego jak średnio głęboki peeling chemiczny. Zabieg przy jego użyciu należy przeprowadzać w salonie kosmetycznym, gdzie wykwalifikowane bydgoskie kosmetyczki (-> swiaturody.com/bydgoszcz,kosmetyczka,9.html) zapoznają się z cerą klientki oraz problemami skórnymi, z jakimi się ona boryka. Od tego wywiadu zależy jak wysokie stężenie kwasu będzie zastosowane w trakcie terapii.

Kwas glikolowy o stężeniu 15% sprawdzi się w sytuacji, gdy zależy nam na intensywnym nawilżeniu skóry oraz odnowie i regeneracji skóry właściwej. Stężenie 20-35% poza efektem nawilżenia i oczyszczenia skóry, spełni także funkcję płytkiego peelingu. O zastosowaniu stężenia 50% i powyżej należy myśleć wówczas, gdy konieczne jest mocne złuszczenie oraz intensywne pobudzenie skóry właściwej do regeneracji. Kto skorzysta na zabiegu z użyciem kwasu glikolowego?

Kuracja ta będzie idealna dla osób cierpiących z powodu uciążliwego trądziku młodzieńczego czy rozszerzonych porów. Z pewnością jej efekty przypadną do gustu również osobom chcącym rozpocząć walkę z pierwszymi oznakami starzenia czy chcącymi pozbyć się przebarwień powstałych na skutek nadmiernej ekspozycji na słońce lub wynikających z podeszłego wieku. Jak wygląda zabieg?

Terapia z zastosowaniem kwasu glikolowego przebiega w czterech następujących po sobie krokach. Zabieg rozpoczyna się demakijażem i odtłuszczeniem skóry, po którym następuje aplikacja kwasu glikolowego. Pozostaje on na skórze przez właściwą ilość czasu, po czym jest on neutralizowany. Następnie na tak przygotowaną skórę aplikowane są kremy lub odżywcze ampułki, których skład i właściwości odpowiadają rodzajowi cery klientki oraz jej problemom skórnym. Kiedy efekty terapii będą widoczne?

Pozytywne skutki poddania się działaniu kwasu glikolowego będą widoczne już po pierwszym zabiegu, niemniej wskazane jest odbycie 5-12 sesji w dwutygodniowych odstępach czasu. Dzięki temu uzyskany efekt będzie nie tylko intensywniejszy, ale i trwalszy. Czy istnieją jakieś wskazania po zabiegowe?

Tak. Po zabiegu z zastosowaniem kwasu glikolowego skóra jest bardzo wrażliwa, dlatego ważne jest by w ciągu 3 tygodni po odbytej kuracji unikać opalania się oraz stosować kremy o wysokim filtrze ochronnym. By przyspieszyć regenerację naskórka warto go z kolei systematycznie nawilżać i natłuszczać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *