W trosce o piękną cerę

Zdrowy tryb życia, aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz picie minimum dwóch litów wody na dobę nigdy nie pozostaje bez dobroczynnego wpływu na naszą cerę. Nie ulega jednak wątpliwości, że w walce z pierwszymi oznakami zmęczenia i starości nie wystarczy tylko właściwe odżywianie i regularne uprawianie sportu. Niezbędna do tego celu jest również właściwa i przede wszystkim bardzo regularnie prowadzona pielęgnacja. Można ją oczywiście wykonywać samodzielnie w domu, ale można również odwiedzić renomowany salon kosmetyczny i poprosić o poradę wyszkolony i wykwalifikowany personel tej placówki. Takie miejsca znajdziemy w Szczecinie: bez problemu odnajdziemy szczecińskie gabinety kosmetyczne (zobacz: swiaturody.com/szczecin,kosmetyczka,9.html), w których doświadczone kosmetyczki zaproponują nam odpowiednie zabiegi.

Najchętniej wybieranymi zabiegami do pielęgnacji skóry są bez wątpienia peelingi, które w znacznej części polegają na złuszczaniu martwego naskórka oraz odpowiednim odżywieniu skóry właściwej. Wśród peelingów wyróżniamy kilka ich rodzajów. Jest to złuszczanie kwasami owocowymi, ultradźwiękami, enzymami, mechaniczne, a także za pomocą specjalnych głowic diamentowych lub też korundowych. W zależności od stanu cery, wieku kobiety, a także oczekiwanych rezultatów końcowych można dobrać peeling, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającej klientki.

Z pewnością dobra i doświadczona kosmetyczka potrafi dobrać właściwy zabieg pielęgnacyjny w zależności od spodziewanych efektów dla danej skóry. Należy również pamiętać, że jakiekolwiek peelingi wykonywane w gabinetach kosmetycznych wymagają wcześniejszej konsultacji oraz odpowiedniej pory roku. Nie ulega wątpliwości, że najbardziej dogodną porą roku na przeprowadzenie pełnego złuszczenia naskórka jest jesień lub ewentualnie zima w łagodnym przebiegu.

Skąd bierze się ta zależność? Otóż podczas zabiegu złuszczania skóra bardzo często traci w całości swój lipidowy płaszcz ochronny i przez to staje się całkowicie bezbronna w starciu z wszelkimi zanieczyszczeniami oraz promieniowaniem słonecznym. Choć oczywiście nie jest ono tak silne jak latem, nawet zimą należy stosować krem z wysokim filtrem i unikać słońca przynajmniej dwa tygodnie po wykonanym zabiegu. Na drodze do pięknej i jędrnej skóry nie warto ponosić żadnych kompromisów, bo została nam dana raz na całe życie i należy o nią dbać jak o największy skarb, bo innej niestety nie dostaniemy. Warto zatem odwiedzić najlepszy gabinet kosmetyczny w mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *