Uzupełnianie ubytków w zębach

Braki w uzębieniu to coraz powszechniejszy problem, którego nie należy lekceważyć nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Zęby, które sąsiadują z luką zębową, zaczynają z czasem się przemieszczać, a te, które są do nich przeciwstawne wysuwać. Warto wiedzieć o tym, iż jest to dosyć niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do rozwoju chorób przyzębia, dlatego też należy jak najszybciej podjąć odpowiednie działania. W jaki zatem sposób można uzupełnić ubytki?

Obecnie w gabinetach stomatologicznych wykorzystuje się różne metody uzupełniania ubytków za pomocą kompozytów: http://pokot.pl/skuteczna-odbudowa-zebow-kompozytem-596, wśród których najpopularniejsze są przede wszystkim te stałe, czyli wkłady koronowe, implanty i licówki. Decydując się na którąś z tych metod, warto wybrać się do dobrego specjalisty, który nie tylko pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie, ale również w staranny sposób wykona cały zabieg. Jeśli chodzi o gabinety stomatologiczne znajdujące się w Radomiu (znajdziesz je przez wyszukiwarkę internetową wpisując hasło: dentysta Radom), to jest ich bardzo dużo: http://dentysta-stomatolog.com/radom,1.html, przez co znalezienie dobrego specjalisty nie jest wcale takie trudne. Niejeden radomski stomatolog posiada bardzo bogatą ofertę i może się poszczycić odpowiednio długim doświadczeniem, które w tym przypadku odgrywa bardzo dużą rolę. Dobry dentysta posiada przede wszystkim nieskazitelną opinię wśród pacjentów, dlatego też do takiego specjalisty warto się wybrać.

Jeśli chodzi o uzupełnianie ubytków, to pierwszą propozycją są wkłady koronowe: https://pl.wikipedia.org/wiki/wklad,koronkowe odtwarzające część koronową zęba, które oczywiście mogą zastąpić tradycyjną plombę, ale tylko w niektórych sytuacjach. Innym sposobem poprawiającym zarówno kolor, jak i kształt zębów, są licówki będące również rodzajem stałej protezy, gdyż mocowane są za pomocą specjalnego kleju do zewnętrznej strony danego zęba. Ostatnią propozycją są mosty, za pomocą których można uzupełnić brak zarówno jednego, jak i kilku zębów. Rozwiązanie to jest bardzo dobre, jednak należy mieć świadomość tego, iż nie należy do najtańszych zwłaszcza wtedy, gdy mosty oparte są na implantach.

Uzupełnianie ubytków w zębach jest niezwykle ważne, ponieważ tylko w taki sposób można poprawić swój wygląd zewnętrzny, ale również zapobiec mogącym się pojawić w przyszłości chorobom uzębienia. Zastanawiając się nad tym, które rozwiązanie jest najlepsze, warto wybrać się do stomatologa, który z pewnością pomoże dokonać właściwego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *